Moduł IV: Planowanie i monitoring

Moduł IV to zwieńczenie wszystkich składowych o których mówiliśmy podczas naszych szkoleń. Zebranie cegiełek do stworzenia programu przygotowania motorycznego. Uczestnicy zapoznają się w jaki sposób łączyć akcenty pracy nad siłą, mocą, szybkością i wytrzymałością aby podwyższyć poziom sportowy swoich podopiecznych. Nauczymy Was w jak planować cykle krótkie, średnie i długie. Jak dozować obciążenia i w jaki sposób monitorować zmęczenie i poziom wytrenowania zawodnika. Według licznych badań NIE MA skuteczniejszego sposobu zapobiegania urazom niż rozsądne dozowanie i monitoring obciążeń. Kursanci poznają metody łączenia elementów techniczno-taktycznych z kształtowaniem zdolności motorycznych.

Szkolenie zawiera dużo praktycznych zastosowań zarówno w piłce profesjonalnej jak i amatorskiej. Omawiane będą opisy przypadków z własnej praktyki. 

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób pracujących z młodzieżą i seniorami, działaczy klubowych, koordynatorów, trenerów piłki nożnej jak i trenerów specjalizujących się w przygotowaniu fizycznym, trenerów personalnych i fizjoterapeutów. Szkolenie ma charakter teoretyczno-warsztatowy. Przekażemy podstawy do planowania i realizacji specyficznych środków treningowych w danym przedziale wiekowym oraz sposoby testowania wraz z analizą.

ZAGADNIENIA OMAWIANE PODCZAS SZKOLENIA:

 1. Co to jest periodyzacja – modele i cel stosowania?
 2. Rodzaje cykli treningowych.
 3. Monitoring – co może nam dać?
 4. Lawirowanie zmiennymi treningowymi w celu maksymalizacji osiągów sportowych. 
 5. Budowanie schematu pracy.
 6. Co i kiedy możemy trenować aby nastąpiła superkompensacja?
 7. Budowanie mikro-, mezo- i makrocykli.
 8. Sposoby monitoringu obciążeń treningowych. (RPE, POMS, Wellness etc.)
 9. Dozowania treningu siły/mocy , szybkości i wytrzymałości. Konstruowanie planów. 
 10. Znaczenie regeneracji i odnowy biologicznej
CENA:

Cena regularna – 390 zł
Cena promocyjna – 350 zł

 

Cena zawiera:

 • certyfikat uczestnictwa
 • skrypt z części wykładowej
 • najnowszy numer magazynu Asystent-Trenera