Moduł I: Siła poziom podstawowy

Moduł I to świetna okazja do zapoznania się szczegółowo z treningiem siłowym dzieci i młodzieży (U6-U21). Podczas szkolenia zostanie przedstawiona koncepcja działania, krok po kroku, treningu progresywnego – odpowiedniego dla danej grupy wiekowej z uwględnieniem stopnia dojrzałości biologicznej zawodnika. Uczestnicy poznają zagadnienia teoretyczne z treningu siły, wraz z wytycznymi do przeprowadzenia jednostek treningowych w każdej grupie wiekowej. Każdy kursant zostanie zaznajomiony z bogatą biblioteką ćwiczeń siłowych dostosowanych do swoich podopiecznych.

Siła jest nieodzownym elementem każdego treningu motorycznego. Zdolność motoryczna która jest mocno podatna na bodziec treninowy toteż mamy na nią wpływ przez więkość naszego doświadczenia treningowego. Siła ma wpływ na rozwój innych zdolności motorycznych jak szybkość, moc, wytrzymałość co czyni ją niejako podstawą w rozwoju motorycznym.

Rozwiejemy wszystkie mity i niejasności związane z treningiem oporowym wśród młodzieży. Przekażemy podstawy planowania i realizacji specyficzych środków treningowych w danym przedziale wiekowym.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób pracujących z młodzieża, działaczy klubowych, koordynatorów, trenerów piłki nożnej jak i trenerów specjalizujących się w przygotowaniu fizycznym, trenerów personalnych i fizjoterapeutów. Szkolenie ma charakter teoretyczno-praktyczny i skupia się na przekazaniu filozofii długofalowej pracy pod względem motorycznym z młodymi piłkarzami.

 

ZAGADNIENIA OMAWIANE PODCZAS SZKOLENIA:

 1. Wiek chronologiczny vs wiek biologiczny
 2. Podział grup wiekowych jako długofalowy plan rozwoju młodego sportowca U6-U21
 3. Rozwój umiejętności motorycznych w poszczególnych etapach dorastania U6-U21
 4. Metody pomiaru wieku biologicznego
 5. Rozgrzewka – zasady, zastosowanie, ćwiczenia
 6. Zasady treningu siły
 7. Nauka podstawowych ćwiczeń siłowych – progresje, regresje
 8. Propozycje testów siłowych
 9. Nowoczesne rozwiązania w treningu siły
 10. Trening siłowy na boisku
 11. Trening ekscentryczny w prewencji urazów
 12. Planowanie treningu siły w różnych grupach wiekowych 
CENA:

Cena regularna – 390 zł
Cena promocyjna – 350 zł

 

Cena zawiera:

 • certyfikat uczestnictwa
 • skrypt z części wykładowej
 • najnowszy numer magazynu Asystent-Trenera