Welcome to the Natural Stone Center HANWIL

We offer commerce and construction services related to building construction and stonework. We work façade, put sidewalks, driveways and patios of natural stone. We make stone fences, gabions and terrazzo. We equip your interiors and gardens in natural stone.

 

Zastosowanie kamienia naturalnego

KAMIEŃ OZDOBNY

Kamień znajduje swoje zastosowanie zarówno w ogrodach jak i we wnętrzach stylowych domów. Do kamieni ozdobnych zaliczamy kamienie łamane, niewielkie różnobarwne grysy oraz wszelkiego rodzaju otoczaki: tradycyjne i szlifowane. To ciekawy element konstrukcyjny oraz dekoracyjny.

DZIKÓWKA

Dzikówka to naturalny kamień powstały z piaskowca, występujący w nieregularnych kształtach. Idealnie współgra we wnętrzach jak i na zewnątrz domu ozdabiając elewacje, tarasy oraz murki otaczające ogród. Dzikówka często stosowana jest w ogrodzeniach, murowana jako element konstrukcyjny oraz dekoracyjny.

PANELE

Panele kamienne wykorzystywane wewnątrz domu oraz w celach ozdobnych w ogrodach, na elewacji oraz murkach i ogrodzeniach. Kamień układany w nieregularne kształty tworzy chropowatą powierzchnię. Panele zostały zrobione z bazaltu, kwarcytu, wapieni, łupku, marmuru, piaskowca, gnejsu oraz onyxu.

PŁYTKI

Płytki kamienne cenimy za trwałość, odporność na uderzenia, zarysowania oraz szereg możliwości ich wykorzystania. Płytki można dopasować zarówno do wnętrza łazienki na ścianach i posadzce, kuchni, stylowych salonów lub na zewnątrz na tarasie i ścieżkach ogrodowych. Kamienne płytki wykonane z granitu, marmuru oraz łupku.

KOSTKA

Oferujemy wysokiej jakości kostkę granitową oraz kamień murowy - sprowadzany z polskich kopalni. Produkt trwały, nie kruszący się podczas użytkowania bez względu na warunki atmosferyczne - dzięki czemu trzyma standardowe wymiary. Kostkę granitową ułożyć można na podjeździe, chodnikach wokół budynków i ogrodowych.

Wykonanie prac z kamienia naturalnego HANWIL Centrum Kamienia Naturalnego

OFERTA - Kamieniarstwo - Ogrody i Wnętrza

Oferujemy wsparcie z zakresu realizacji wnętrz oraz ogrodów: montujemy blaty, układamy płytki, panele kamienne oraz kostkę granitową. Gwarantujemy gotowe wyroby kamienne: meble ogrodowe, ławy, grille, donice itp.

Posiadamy wykwalifikowany zespół doświadczonych kamieniarzy. Oferujemy roboty dekarskie, układanie lastryko oraz remonty ogólnobudowlane.

Poznaj pełną ofertę usług HANWIL Centrum Kamienia Naturalnego!

Marmur

Ze złoża Sławniowice wydobywa się: Białą i Zieloną Mariannę. Dostępny jest kamień biały, szaro – niebieski, różowy, liliowy oraz żółty. Z marmuru powstaje kamień ozdobny, elementy kamienne, kruszywo i lastryko.

Bazalt

Bazalt to drobnoziarnista skała magmowa o barwie czarnej, szarej i zielonej. Przecięty bazalt wykorzystać można w formie płyty na ogrodowe ścieżki oraz tarasy. Z bazaltu wykonuje się kostkę brukową.

Granit

Granit jest odporny na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne i atmosferyczne. Jest to idealny surowiec spełniający funkcje ozdobne, użytkowe oraz przedstawiony w formie rzeźby kamiennej.

Gnejs

Gnejs występuje w barwie jasnoszarej, ciemnoszarej, różowej oraz często występuje w formie pasiastych wzorów. Tekstura drobnolaminowana, oczkowa, pręcikowa. Gnejs najczęściej wykorzystywany do elewacji domów.

Wapień

Naturalny wapień jest w kolorze białym, jednak często dodawane są różnego rodzaju barwniki. Jego właściwości pozwalają na wykorzystanie w produkcji kruszywa. Wapień pińczowski to kamień wykorzystywany w rzeźbie oraz architekturze.

Piaskowiec

Piaskowiec to skała okruchowa powstała w różnych odcieniach: szary, żółty, czerwony i biały. Kamień wykorzystywany w ogrodzie oraz we wnętrzach domów w formie nieregularnych płytek lub kamieni ozdobnych.